| 5ο Διεθνές Street Festival Πάτρας | ArtWalk 5
Το εντυπωσιακό γκράφιτι της Μελίνας Μερκούρη σε πολυκατοικία στην Πάτρα
Το εντυπωσιακό γκράφιτι της Μελίνας Μερκούρη σε πολυκατοικία στην Πάτρα
Ένα εντυπωσιακό γκράφιτι που καλύπτει μια ολόκληρη πλευρά σε 5ωροφη πολυκατοικία δημιούργησε έλληνας καλλιτέχνης στην Πάτρα. Απεικονίζεται η Μελίνα Μερκούρη με φόντο τον Παρθενώνα ενώ η εικόνα συμπληρώνεται από τον τίτλο της εμβληματικής ταινίας με πρωταγωνίστρια την Μελίνα «Ποτέ την Κυριακή» και το τραγούδι «Τα παιδιά του Πειραιά».
Η δημιουργία αυτή του Κλεομένη Κωστόπουλου αποτυπώθηκε στην πολυκατοικία στη συμβολή των οδών Αρχιεπισκόπου Κυρίλλου και Θεμιστοκλέους στο πλαίσιο του 5ου Διεθνούς Street Festival Πάτρας | ArtWalk 5.
Ακολουθήστε το Protagon στο Google News