Μετά το Ρίο ήρθε ένα ακόμη χρυσό για τον έλληνα πρωταθλητή στους κρίκους | ΙΝΤΙΜΕnews
Επικαιρότητα

«Χρυσός» και πάλι ο Πετρούνιας

Ο 27χρονος ολυμπιονίκης μας έδειξε ότι είναι άριστη φόρμα εν όψει του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος του Μόντρεαλ ανεβαίνοντας στο πρώτο σκαλί του βάθρου στο Τσάλεντζ Καπ του Παρισιού
Protagon Team

Ενα ακόμη χρυσό μετάλλιο πρόσθεσε στη συλλογή του ο χρυσός ολυμπιονίκης στους κρίκους, Λευτέρης Πετρούνιας, δείχνοντας πως είναι σε άριστη κατάσταση εν όψει του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος του Μόντρεαλ (2-8/10).

Στο τελικό του αγωνίσματος στο Τσάλενζ Καπ του Παρισιού (16-17 Σεπτεμβρίου) -την πρόβα τζενεράλε ενόψει του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος, που θα ακολουθήσει σε δύο εβδομάδες στο Μόντρεαλ- ο έλληνας πρωταθλητής πήρε με 15,500 βαθμούς την πρώτη θέση . Δεύτερος στο βάθρο ήταν ο γάλλος Σαμίρ Αΐτ Σαΐντ και τρίτος ο Ουκρανός Όλεγκ Βερνιάεβ. Την 5η θέση κατέλαβε ένας ακόμα έλληνας αθλητής, ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης.