Οι παίκτες της Ρεάλ έχουν κάθε λόγο να είναι χαρούμενοι μετά το τέλος του ματς με την Μπάγερν | REUTERS/Thorsten Wagner
Επικαιρότητα

Διπλό (1-2) η Ρεάλ Μαδρίτης επί της Μπάγερν Μονάχου

Ο Τζόσουα Κίμιχ στο 28' έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Ρεάλ, νίκησε τον Νάβας και άνοιξε το σκορ για την Μπάγερν! Κι ενώ οι Βαυαροί πίεζαν για το δεύτερο γκολ στο 44' ο Μαρσέλο με «ξερό» σουτ ισοφάρισε σε 1-1! Στο 57', η πλήρης ανατροπή με τον Ασένσιο να πετυχαίνει το 1-2
Protagon Team

Για τον 4ο τελικό της την τελευταία 5ετία ετοιμάζεται η Ρεάλ Μαδρίτης!

Και αυτό διότι το βράδυ της Τετάρτης πέτυχε ένα σπουδαίο διπλό με 1-2 μέσα στο Μόναχο επί της Μπάγερν.

Οι Βαυαροί ξεκίνησαν καλύτερα το ματς αλλά έκαναν δύο αναγκαστικές αλλαγές (Ρόμπεν, Μπόατενγκ). Ωστόσο στο 28′ βρήκαν το γκολ σε μια φοβερή αντεπίθεση με σκόρερ τον Κίμιχ.

Η Ρεάλ μετά το 1-0 ανέβηκε και τελικά στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου με σουτ του Μαρσέλο ισοφάρισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ασένσιο στο 57′ έδωσε το προβάδισμα στην Πρωταθλήτρια Ευρώπης και παρά την πίεση της Μπάγερν δεν το έχασε μέχρι το τέλος.

Στους πρώτους αγώνες των ημιτελικών του Champions League σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Λίβερπουλ (Αγγλία)-Ρόμα (Ιταλία)  5-2

Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)  1-2

*Οι ρεβάνς θα διεξαχθούν την 1η Μαΐου (Μαδρίτη) και στις 2/05 (Ρώμη)
*Ο τελικός θα διεξαχθεί στο «NSC Olimpiyskiy» του Κιέβου στις 26 Μαΐου.